Spolek s názvem SK Kaplice, z.s. (dále jen SK) je nastupující organizací po zaniklé TJ MDDM Kaplice. V současné době je tvořen 2 oddíly, a sice oddílem judo a vodáckým.

Jeden ze zájmových útvarů DDM Kaplice je také kroužek judo. Cílem kroužku je dát možnost všem přihlášeným dětem rozvíjet své pohybové schopnosti, zlepšit si svou fyzickou kondici, naučit se a utvrdit si základní pohybové aktivity a hlavně se pohybem bavit. V neposlední řadě je naším cílem naučit úplným začátkům juda a to např. pádové techniky, základní techniky znehybnění soupeře na zemi, atd. Samozřejmostí je vzájemná provázanost s rozvojem morálně volních vlastností dítěte.

Děti, které do kroužku „vydrží“ chodit (ne všem to sedne a je to stejné každý rok), se stávají členy oddílu SK Kaplice, který je registrován u Českého svazu judo. Cílem oddílu je udržet šikovné, nadané děti a ty, které mají zájem, do dalších let tréninku juda. V rámci sportovního tréninku jsou mladí sportovci připravováni na zkoušky technických stupňů. Nedílnou součástí je naše účast na turnajích v rámci kraje, ČR i zahraničí.